Naparovanie pleti: Ako pomôže získať dokonalejšiu tvár?

Oddiali sa tvorba vrások. Naparovanie vám zrýchli cirkuláciu krvi a celkové prekrvenie tváre, čím sa zvýši produkcia kolagénu a elastínu, a tým získate elastickejšiu pokožku a tvorba vrások sa tým dokáže spomaliť. Má aj ďalšie výhody pre vašu pleť. Necháte sa zlákať na výhody naparovania pleti aj vy?

Prirodzené hydratovanie pleti

Uvoľnenie všetkého mazu a oleja núti vaše telo vytvárať viac prírodných olejov, ktoré zvlhčujú pokožku a zvyšujú úroveň hydratácie. Navyše, naparovanie zvyšuje priepustnosť pokožky.

NÁŠ TIP: Hydratáciu pleti ponúkajú aj rôzne mejkapy. Tie zároveň vedia zakryť prípadné nedokonalosti pokožky alebo zlepšia jej farbu. To všetko s maximálnou ochranou pokožky. Tu pri výbere pomôže poznať najlepší MAKE UP podľa nákupnej poradne.

Lepšie absorbovanie produktov pre starostlivosť o pleť
Po naparovaní sa vaša pleť lepšie pripraví na absorbovanie produktov na tvár, pretože je vyčistená a má lepšiu saciu schopnosť. Je to spôsobené zvýšenou cirkuláciou a okysličením pokožky. Tým, že sú póry vyčistené a pokožka zvlhčená, môžu absorbovať viac. To je veľká výhoda, pretože keď si nanášate produkty na nečistú pleť, vaša pokožka nepríjme také množstvo, aké by potrebovala, pretože je zanesená inými nečistotami.

Redukuje mastnotu pleti
Naparovaním sa obmedzuje tvorenie mazu na tvári, ktoré nás mnohé trápi. Maz je spôsobený aj nečistotami na pleti a práve naparovaním dosiahnete dostatočné čistenie, a tak načas dokážete zredukovať mastnotu pleti.

NÁŠ TIP: Používajte vhodné prípravky pre čistenie pleti a jej ošetrovanie. Tie nájdete aj v ponukách drogérie a viete ich objednať online. Nezabúdajte na zľavy do eshopov, ako sú zľavové kódy, kupóny, ale aj rôzne akcie, výpredaje a ďalšie akčné ponuky. Tisíce do známych eshopov ich nájdete na stránkach zlavove.sk, ktorých zľavy by ste mali rozhodne poznať.

6 známych svetových altánkov

Záhradné či drevené altánky dnes môžete vidieť ako častú súčasť mnohých záhrad, pozemkov, rekreačných či záhradkárskych oblastí. Niet divu, že ich obľúbenosť stále rastie. Prinášajú so sebou hneď niekoľko skvelých výhod. Altánok môže byť skvelým pomocníkom pri záhradných prácach, miestom na oddych a rekreáciu, príjemné chvíle strávené s blízkymi či dokonca môže slúžiť aj ako svadobný altánok. Niektoré záhradné altánky majú obyčajný dizajn, niektoré svojou konštrukciou vynikajú, iné zas majú množstvo zložitých detailov, ktoré hneď upútajú pozornosť. Prezrite si niekoľko slávnych altánkov, ktoré vás svojim nápaditým charakterom, dizajnom či prevedením určite inšpirujú.

Altánok z filmu Za zvukov hudby

Film mal svoju premiéru v roku 1965, no v tom čase nik nečakal, že jedného dňa sa stane jedným z najslávnejších a najúspešnejších filmov. Muzikál Za zvukov hudby sa natáčal v Salzburgu a hneď po jeho premiére začali prichádzať prví fanúšikovia z USA s cieľom navštíviť miesta, na ktorých sa film natáčal. Jedným z nich je aj altánok s bielym exteriérom, sklenenými stenami a kruhovým usporiadaním lavičiek v palácovej záhrade pri zámku Hellbrunn. Tento altánok slúžil ako romantické prostredie pre slávnu scénu s Rolfom a Liesl.

Keep Reading

Aké plavky na dovolenku?

Možno si poviete, že do leta máte ešte čas. No ani sa nenazdáte a najteplejšie mesiace roka budú tu. Už teraz môžete začať premýšľať nad tým, aké plavky by sa vám na najbližšiu dovolenkovú sezónu hodili. Alebo sa chystáte na dovolenku teraz, keď u nás je ešte chladno, niekam do exotiky? Vyberte si originálne plavky, ktoré budú nielen ladiť s vašim štýlom, ale poskytnú vám aj kvalitu a pohodlie.

Vo všeobecnosti si z dámskych plaviek na dovolenku môžete vybrať z dvoch druhov. Na výber máte dámske celé plavky alebo dvojdielne dámske plavky. V oboch prípadoch by ste sa mali zamerať najmä na kvalitu, ktorá je pri plavkách obzvlášť dôležitá, ale nezabúdajte samozrejme ani na motívy či dizajny. Vyberte si tak, aby ste spojili príjemné s užitočným a plavky sa vám nielen páčili, ale aj pohodlne nosili. Nikto predsa nechce na dovolenke zažívať pocity nepohodlia, keď vás niečo tlačí či omína.

Dámske plavky podľa typu postavy

Dnes je ponuka dámskych plaviek skutočne široká a preto sa nemusíte obávať, že by ste si na svoju postavu nenašli tie pravé. Aj keď nemáme každá dokonalú postavu, výber tých správnych plaviek dokáže či už zakryť to, čo je treba, alebo naopak podčiarknuť to, čo chceme. Tak napríklad, ak máte postavu takzvaného obráteného trojuholníka (ramená širšie ako boky a úzky pás), je potrebné odviesť pozornosť od ramien. V tomto prípade budú pre vás vhodné dvojdielne dámske plavky, pričom dobrým trikom bude pestrofarebný spodná diel, ktorý vizuálne odvedie pozornosť od vrchnej časti tela. Ak je vaša postava tvarovaná opačne, teda máte užšie ramená ale širšie boky, v tomto prípade platí opak. Odveďte pozornosť od spodnej časti tým, že si zvolíte výraznejší či materiálovo vrstvený vrch. Dvojdielne dámske plavky sa hodia aj pre postavu s rovnako širokými ramenami a bokmi a užším pásom. Dámske celé plavky by zas mali zvoliť tie dámy, ktoré trápi trošku väčšie bruško, alebo by chceli svoju postavu opticky zúžiť. Pre športový typ postavy s menej tvarovanými krivkami sa hodia dámske celé plavky ale aj dvojdielne plavky.

Kvalita a originálne motívy

Ak hľadáte inšpiráciu na kvalitné a originálne dámske plavky, potom by pre vás mohla byť zaujímavá práve ponuka plaviek od Dedoles. Nájdete v nej dámske plavky pre všetky typy postavy. Či už dvojdielne dámske plavky alebo dámske celé plavky. Okrem toho, potešia vás aj originálne motívy a dizajny. Či už dámske celé plavky s motívom safari ale aj dámske celé plavky si pásikmi či motívmi konopných listov či dvojdielne dámske plavky s motívom farebných pierok. Dámske plavky od Dedoles sú vyrábané z kvalitných materiálov a tak zaručujú pohodlie pri ich nosení. Môžete ich využívať rovnako ako na exotickej dovolenke, tak aj na kúpalisku či plavárni. Ich strih je navrhnutý tak, aby lichotil každej postave a sú vyrobené zo špeciálneho materiálu, ktorý umožňuje rýchlejšie schnutie.

Či už sa chystáte na exotickú dovolenku teraz, alebo sa plánujte vydať k moru počas leta, určite by ste si výber tých správnych plaviek nemali nechávať na poslednú chvíľu. Dámske plavky sú dôležitou, respektíve nutnou súčasťou dovolenkovej výbavy. Každá žena sa chce cítiť pohodlne, bez toho, aby sa musela obávať o to, ako jej postava v plavkách vyzerá. S pohodlnými a kvalitnými plavkami si tak dovolenku môžete užiť oveľa viac a bez zbytočných obáv.

Celý rok atraktívny Zadar v Chorvátsku

Zadar patrí dlhé roky medzi najobľúbenejšie destinácie nielen našincov v Chorvátsku. Táto populárna destinácia má pre turistov mnoho výhod, od vysokej vybavenosti, obrovskej ponuky ubytovacích priestorov až po desiatky či stovky turistických atrakcii priamo v meste alebo jeho tesnom okolí. Zadar už patrí medzi teplejšie časti Chorvátska a stým je samozrejme spojené aj kúpanie a opaľovanie na krásnych plážach.

Krásne mesto a príroda

Oproti severu sa v Zadare už vyskytuje menej ťažko prístupných pláži, v Chorvátsku platí, že čím južnejšie idete tým menej kameňov a viac piesku vás čaká. Zadar ponúka mnoho výhod a je to jedna z najlepších destinácii v krajine. Pozrite si galériu krásnych fotografií z Zadaru:

Zdroj: U

Na ceste po Karlových Varoch

Karlove Vary sú známym kúpeľným mestom v západných Čechách. Vznik mesta sa datuje od 14 storočia. S nálezom vzácnych termálnych prameňov, ktoré svojím počtom sú unikátom na svete, nastáva veľký rozmach mesta.

Dnes sú Karlove Vary vyhľadávanou kúpeľnou destináciou takmer na celom svete. V oblasti zdravotnej poskytujú pacientom neoceniteľné služby. Nie je to len liečivá voda s mnohorakými blahodarnými účinkami, ale pre návštevníkov je tu celá rada lekárov, špecialistov s komfortne vybavenými ordináciami, špičkovými klinikami, ktoré svojim pacientom poskytujú zdravotné služby v plnom rozsahu. Rovnako vám zabezpečia ubytovanie podľa vlastného priania a požiadaviek.

Karlove Vary

Ubytovať sa môžete v priľahkých hoteloch, grandhoteloch , alebo apartmánoch. Milovníci golfu môžu športovo relaxovať na golfových ihriskách, ktorých je v Karlových Varoch niekoľko. Golf Resort je najstarším areálom v celej Európe. Každý rok sa tu usporadúvajú významné európske turnaje. Ak sa vyberiete do Karlových Varov spolu s deťmi, čaká vás tu detská herňa Smajlík, prírodný areál Detský raj, detské ihrisko Slniečko, zábavné detské centrum Hopa a veľa iných pre deti zábavných miest. Ak dávate prednosť kultúre a umeniu, potom určite navštívte Galériu umenia.

Expozície a obrazy

Jej súčasťou sú expozície, obrazy známych maliarov 20. storočia a veľa iného. Aj Becherova vila stojí za pozornosť. Je miestom tvorby prevažne mladých výtvarníkov. Pestrý program pre všetky vekové kategórie ponúka Karlovarské mestské divadlo. Už samotný jeho interiér je pastvou pre oči.

Rovnako sa návštevníci môžu nadchnúť architektúrou trojposchodového domu nazývaného U tŕi mouŕenínu. Je zaujímavý tým, že tu až deväťkrát bol ubytovaný slávny nemecký básnik Johann Wolfgang Goethe. Ak by ste chceli pokračovať v potulkách Karlovými Varmi, peknou prehliadkou je tiež výstavka voskových figurín, alebo fotogaléria slávnych Hviezd Hollywoodu. To sú Karlove Vary, mesto kultúry relaxu a bohatých zážitkov v tých najlepších kúpeľoch.

Partner zájazdu: http://www.eprofi.sk/

Ako natáčať pri cestách a byť pritom nepovšimnutý.

Špiónske hračky prišli do módy veľmi rýchlo a tak skoro sa nevytratia, ak vôbec. Dajú sa kúpiť za pár dolárov na Ebay alebo podobne – je však možné, že dostanete kameru, ktorá funguje len na papieri – a inak je v nej nejaká stará minikamerka vymontovaná z prastarého mobilu, pre ktorú v čínskej továrni nemali iné využitie. Skrátka, šunt. Kde vidíte na obraze len zrno a miesto zvuku len akýsi šum.

spy pero

Poprípade vám tam miesto softvéru priložia zavírené CD, ktoré do kamsi do Číny odošle kompletné informácie o Vašom počítači (ak si nedáte pozor). Toto sa autorovi článku naozaj stalo. Preto treba nakupovať opatrne a u predajcov, ktorých poznáme, napríklad na cool-mania.eu. Takže než zaplatíme, prejdeme si pred kúpou pár užitočných informácií.

Najskôr sa uistite, že video a zvuk budú ozaj kvalitné. Samozrejme, nemôžu byť v takej kvalite ako v prípade normálnej elektroniky, no určitú kvalitu už žiadať môžete, napríklad šírku videa 1280 obrazových bodov a viac. Najlepšie je uistiť sa na ukážkovom videu, urobenom požadovaným výrobkom (v našom prípade spy pero) a nie inou kamerou.

pen2_1404220185Nie je podmienkou, aby pero robilo aj fotky okrem videa, ale vlastne by už mohlo. Hlavné je, aby spúšťanie ozaj fungovalo. Dosť často máte na ovládanie jeden alebo dva minitlačítka a všetko sa ovláda kombináciou krátkych a dlhých stlačení. Potrvá chvíľku než sa to človeku dostane do ruky. Mimochodom, keď sme pri tých funkciách – dnešná spotrebiteľská špionážna technika má už aj také vymoženosti ako aktivácia pri zvuku alebo pri pohybe. Ak chcete aj toto, určite si to otestujte zvlášť, nemusí to vždy fungovať (viď. úvaha o lacných výrobkoch z Číny hore).

Možno ako prvé sme mali spomenúť, že vaše spy pero má vyzerať ako pero, má písať ako pero, má sa držať ako pero a skrátka byť pero, navyše normálne, nie extravagantné (nikoho nesmie napadnúť, že je to spy kamera). Vlastne bude lepšie keď to nebudete ani nikomu hovoriť. Vieme, je to ťažké nechvastať sa takou šikovnou hračkou, hlavne, keď je nová, ale spomínate na to slovo „špiónska technika“? Nechajte si to raz pre seba.

Takže ešte raz – nepotrebujeme pekné pero, musí byť obyčajné, fádne, ale musí ukrývať kus poctivej elektroniky, ktorá sa nekazí, vydrží nahrávať aspoň hodinu video v slušnom rozlíšení, nevybíjajú sa jej okamžite baterky a to všetko musí byť v slušnej kvalite.

Adrenalínová jazda najväčším kaňonom v Strednej Európe v Spišskej Magure

Spišská Magura sa nachádza v Prešovskom kraji obklopená Pieninskou prírodou, Levočskými vrchmi a pohorím Západných Karpát. Kedysi v minulosti drevorubačská a pastierska krajina, dnes krajina bohatá na turistov. Návštevníkov upúta najvyšší vrch Spišskej Magury Repisko a rieka Dunajec. Pre tých ktorí majú radi vodu, sú v blízkosti kúpele Vyšné Ružbachy. Ich minerálne pramene s liečivými účinkami uspokoja aj náročných návštevníkov. Ak sa rozhodnete navštíviť Vyšné Ružbachy v zime, čaká na vás Ski Park.

spiska_magura

Nadšenci lyžovania tu nájdu upravené zjazdovky na ktorých si môžu zalyžovať nielen počas dňa, ale aj večer. Rýchly vlek, snežné delá, zábava, súťaže pre deti, bezplatné parkovanie, lyžiarska škola, krytý bazén či sauna. Toto všetko vám ponúkajú Vyšné Ružbachy a oblasť Spišská Magura. Ak si chcete užiť rodinnú lyžovačku z troch svetových strán, potom navštívte lyžiarske stredisko Ski Bachledova dolina. Je atraktívne tým, že ponúka lyžovanie v troch dolinách. Ak sa vám pobyt vo vode, respektíve pri vode zapáči, potom si urobte výlet plťou po Dunajci.

Združenie pltníkov Dunajec vám spríjemní pobyt a obohatí vaše zážitky. Na drevených pltiach sa môžete previesť najväčším kaňonom v Strednej Európe, kaňonom rieky Dunajec. Ak budete vo Vyšných Ružbachoch v lete, osviežte sa v horúcich dňoch v letnom kúpalisku Izabela. Má spolu päť bazénov a všetky majú liečivé účinky na ženské ochorenia a ochorenia horných dýchacích ciest.

dunajec

Zvláštnosťou kúpaliska je ihličnatý strom uprostred bazéna a skokanská päť metrov vysoká veža. Aj okolie Spišskej Magury je zaujímavé. Len niekoľko kilometrov sa nachádza mesto Kežmarok, kde môžete vidieť veľa sakrálnych, historických a kultúrnych pamiatok. Okrem toho tu nájdete cyklotrasy, turistické chodníčky s výhľadom na panorámu Vysokých Tatier a hlavne zdravý vzduch s oázou ticha a odpočinku. K tomuto relaxu dobre padne aj posedenie pri káve či v horúcich dňoch chladenom džúse. V blízkych reštauráciách, hoteloch, kaviarňach si dobre oddýchnete a ešte lepšie zrelaxujete.

Architektonický vývoj Čierneho hradu

Čierny hrad je zrúcanina hradu z 13. storočia ležiaca v pohorí Tríbeč približne 13 km severozápadne od okresného mesta Zlaté Moravce a 20 km východne od Nitry. Hrad je postavený v nadmorskej výške 573 m.n.m na kremencovom podloží. Hrad spadá pod obec Zlatno z ktorej je taktiež najlepšie prístupný. 

ciernyhrad

O minulosti hradu sa vie málo, pretože v historických písomnostiach sa spomína veľmi málo a nadzemné časti hradu sú zachované len minimálne. Do roku 2005 sa o ruine v pohorí Tríbeč nevedelo prakticky nič, zmenil to ale archeologický výskum, ktorý viedol M. Slivka. V období záveru včasného stredoveku dochádza k premene fortifikačných stavieb z drevo-zemných na kamenné hlavne vďaka rozšíreniu murárskej technológie a zdokonaleniu bojovej techniky. S využitím murárskej technológie s maltovou výplňou sa na hradoch v uhorskom prostredí stretávame až v priebehu 12. storočia.

Po vpáde Mongolov do Uhorska v 13. storočí narastá počet novo postavených kamenných hradov, za účelom zdokonaliť obranu, ktorých výstavba vrcholí za Ladislava IV. (1272-1290). V tomto období narastá aj počet nelegálnych hradov stavaných vyššou šľachtou bez kráľovho povolenia, ktoré sa v písomných prameňoch neobjavujú. Medzi takéto hrady, ktorých vznik písomné pramene neuvádzajú patrí aj Čierny hrad. Na základe architektonickej dvojpólovej dispozície hradu zo zachovaných murovaných zvyškov veže a palácovej stavby sa predpokladal jeho vznik na začiatku 14. storočia.

V Uhorsku sa s takouto dispozíciou stretávame už od prvej polovice 13. storočia a pretrváva aj v 14. storočí. Vďaka vyššie spomínaným architektonicko-historickým výskumom sa podarilo identifikovať jednotlivé stavebné fázy ako aj precizovať dispozíciu hradného jadra ktoré možno rozdeliť na nasledovné časti:

  • 1.) hranolovú vežu situovanú na južnom okraji,
  • 2.) protiľahlý severný objekt (možno palác) predpokladaného obdĺžnikového pôdorysu na severnej strane,
  • 3.) hradbový múr spájajúci oba objekty,
  • 4.) medziľahlé nádvorie vymedzené múrom, vežou i palácom a
  • 5.) predpokladanú cisternu na nádvorí.

Architektonickou analýzou zachovaných murív sa taktiež zistilo, že vstup do veže bol priamo z nádvoria cez kamenný hrotitý portál s ostením, ktorý má analógie na hrade Gýmeš. Podobné portály s ostením z opracovaného kameňa sa však na hradoch objavujú najskôr na začiatku 14. storočia a najčastejšie v neskorom 14. storočí. Je preto možné, že vzniku hradu predchádzal drevený hrádok neskôr v priebehu 14. storočia nahradený kamenným hradom. Najnovšie výskumy hradu priniesli doklady o jeho mladších prestavbách, pravdepodobne zo 14.-15. storočia. Zistila sa časť novšej pravdepodobne parkanovej hradby na západnej strane hradného jadra a zosilnenie východnej obvodovej hradby.

Zdroje informácii a partneri projektu: Bóna 2014, Mária Kubešová, História Čierneho hradu, www.eprofi.sk

Korzika – raj extrémnych športov

Ostrov Korzika má približne 260.000 obyvateľov, ale viac než 40 % celkovej populácie žije v dvoch najväčších mestách ostrova, v Ajacciu a v Bastii. Bastia je najviac prosperujúce mesto ostrova a od 13.storočia tiež najväčší a najdôležitejší prístav Korziky. Ajaccio oproti tomu slúži ako turistická destinácia pre mnoho návštevníkov ostrova.

korzika

Počet turistov, ktorí každoročne ostrov navštívia, sa pohybuje okolo 2 miliónov a toto číslo neustále rastie. Hitom posledných niekoľkých rokov je “canyoning”, lezenie v korytách prudkých riečok, spúšťanie sa prírodnými vodopádmi, zoskoky pozdĺž vodopádov. Môžete si napríklad vypožičať kajak alebo kanoe, na riekach aj pri mori. Môžete si tu tiež vyskúšať paragliding začnete v horách a s inštruktorom potom pristanete na pláži. Ak budete mať chuť môžete sa tiež prejsť na koni v srdci korzických hôr či na pobreží.

Kajak Korzika

V horách je množstvo salašov s domácimi produktmi /ovčí syr, mlieko ale aj víno/. V neposlednej rade je korzické pobrežie vhodné na potápanie. Môžete si vybrať potápanie okolo vápencových útesov v Bonifacio alebo medzi červeno zafarbenými žulovými útesmi v zátoke Porto. Ostrov je rajom pre milovníkov windsurfingu sú tu aj špeciálne kempy pre surferov – v zálive Santa Manza pri mestečku Bonifacio alebo na plážach západného pobrežia. V posledných rokoch prichádza na ostrov tiež veľa milovníkov golfu. Korzika je dnes finančne dostupná a lacné dovolenky na Korizke sú už štandardom.

Bolo tu vybudovaných niekoľko ihrísk, ale len jedno znesie tie najprísnejšie medzinárodné kritériá. Je to 18 jamkové golfové ihrisko v zátoke Spérone, ktoré navrhol Robert Trent Jones. Nájdete ho iba 6 km od najjužnejšieho mesta ostrova, od mesta Bonifacio, ktoré bolo postavené priamo na brehu mora, na vápencových útesoch na rozlohe 40 ha. 16 jamku hráte napríklad z útesu na útes cez more. O najvhodnejších miestach vám poskytnú informácie centrá turistického ruchu, najistejšie je spýtať sa hneď v Bastii po príchode na ostrov.

Keep Reading

Cesta na Velkú Javorinu

Štart prechodu časti pohoria po moravských a slovenských Kotara máme v Javorníku, neďaleko od Veľkej nad Veličkou (300 m). V Javorníku zisťujeme, že stará žltá značka cez Hradisko (636 m) neexistuje, namiesto nej je tu modrá cez Vápenky, kam nechceme a ideme teda po zelenej do Filipovského údolia, čo má výhodu v ďalšie otvorené krčme. Je letný deň, slnko perie ako sedliak cepom. Ideme ďalší úsek lesom a potom sa ľahko motáme na lúke pod Kubíkovým vrchom (683 m), odkiaľ konečne v žiary slnka vyliezajú na ďalšie vrch, pre zmenu Šibenické (707 m), odkiaľ sú pekné výhľady na severovýchod. Vnikáme potom do chládku lesa au ďalšieho rozcestníku dopĺňame tekutiny.

Javorník

Narazili sme v lese prvýkrát na červenú značku – Cestu hrdinov SNP z Brezovej pod Bradlom a Myjavy, ktorú však na Veľkej Javorine opustíme a stretneme sa s ňou až na Mikulčin vrchu, kedy po nej pôjdeme do Drietoma. Potom si ju na chvíľku vychutnáme posledného dňa v okolí Okršliska (769 m) na česko – slovenské hranici. Vyliezajú z lesa na lúku, odkiaľ je to už len skok k vysielaču na Veľkej Javorine (970 m), ktorá je najvyšším bodom Bielych Karpát a býva odtiaľ vidieť aj Lysá hora (1 323 m), čo som osobne zažil. Ale dnes je horúco a opar, takže to nehrozí.

Hora je symbolom priateľstva Čechov a Slovákov. Už oddávna pod heslom: “Tú bratia vždy sa stret budem!“. Našim cieľom je Holubyho chata (948 m) asi 500 metrov od vrcholovej kóty, pomenovaná po slovenskom botanikovi JL Holubym. Ubytovávame sa v dvoch trojlôžkových izbách s umývadlom v cene 350 Sk na osobu. Ideme napred na pivo a na polievku v očakávaní neskoršej zábavy u gitary s rozverným perzonálem. Situácia sa komplikuje. Jarko alias Šulejkin totiž dostal zimnicu s horúčkou a nebol schopný ďalších radovánok, rovnako tak ako čiernovlasá kyprá servírka s ihlou v nošteka, ktorej indispozície zostala utajená. Avšak bryndzové halušky so špičkou a maďarský guláš boli výborné. Takže ideme spať bez spevov a veríme, že sa Šulda dočká nasledujúceho rána.

  • 1
  • 2